تلفن تماس 02155285111|info@dolphinmobaddelradiator.com

رادیاتور

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 2 رای - امتیاز 4,50
Loading...

رادیاتور

وسیله گرمايشی که حرارت را به دوطريق جابجائی وتابشی از خود به بیرون انتقال مي دهد.

رادياتورها را مي توان از مواد مختلف (مثل فولاد، آلومينيوم ويا چدن) وبا طراحي هاي گوناگون (پره اي،صفحه اي و لوله اي ) تولید کرد.

کیفيت رادياتور به تعداد شبكه ها  ، تعداد لول ها و شكل طراحي و جنس رادياتور بستگي دارد

مثلا هر قدر تعداد شبكه ها و لول ها بيشتر باشد و نوع طراحي بنحوي ايجاب كند كه هواي بيشتري با رادياتور در تماس باشد انتقال حرارت بهتر انجام خواهد شد . رادياتور از فلزات و آلياژهايي فلزي انتخاب مي شود كه انتقال حرارت به سهولت امكان پذير باشد .

مثلا رادياتورهايي توليدي  با تعداد لول هاي دو ، سه  ، چهار لول توليد مي شود و براي تماس بيشتر هوا با پره ها  آنها را بصورت مارپيچ و يا زيگزاك مي سازند

● انواع رادیاتور
شبکه رادیاتورها شامل دو نوع فین تیوب و کروگیت است:
۱) رادیاتور فین تیوب (fin-Tube) : در این نوع رادیاتور امتداد لوله‌ها عمود بر راستای پره‌هاست و لوله‌ها از داخل پره‌ها عبور می‌کنند.
۲) رادیاتورهای کروگیت (crougate): در این نوع رادیاتورها لوله‌ها از داخل پره‌ها عبور نمی‌کنند بلکه پره‌ها به صورت موجدارند و لوله‌ها در امتداد پره‌ها روی نوک فین قرار داده می‌شوند.
در حالت کلی مونتاژ رادیاتورهای کروگیت راحت­تر و سریع­تر از نوع فین تیوب است و امکان اتوماسیون آن وجود دارد ولی رادیاتورهای فین تیوب به دلیل درگیر شدن لوله و پره با یکدیگر، استحکام مکانیکی بیشتری دارند. رادیاتورها از لحاظ جنس به دو نوع
آلومینیمی و مسی و برنجی تقسیم می­شوند که تکنولوژی ساخت هر یک می‌تواند Soldering و Brazing باشد.

رادیاتور

توسط | 2020-09-15T14:24:09+04:30 آگوست 25th, 2018|مقالات|بدون دیدگاه